Математика 4 клас

Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на зустрічний рух.
Мета. Закріплювати вміння розв’язувати задачі на зустрічний рух та ділити багатоцифрові числа на одноцифрові;
  • удосконалювати навички у виконанні дій з іменованими числами;
  • розвивати логічне мислення;
  • виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Щоб дізнатися тему уроку, потрібно розвязати приклади.
( Під кожним прикладом заховані букви: П, О, В, Т, О, Р, Е, Н, Н, Я)
3500:100 2750:10
350:100 251•100
38:10 560•10
7500:1000 32•100
7200:10 7200:100
  • Минулий тиждень ми присвятили заходам по збереженню здоровя. Які саме заходи ми проводили?
  • Які шкідливі звички ви можете назвати?
  • Що нам заважає бути здоровими?
  • На дошці прикріплений плакат. Коли ми виконаємо всі завдання, відкриваючи частинки плакату, то дізнаємося про яку шкідливу звичку на ньому написано.



1
2

3


6


5
4

ІІІ. Робота за темою уроку.
1. Результати досліджень.
- Відкриваємо частинку із номером 1. Яке завдання на ній записане? «Дослідження». Вам було завдання: дізнатися у нашому магазині вартість пляшки горілки, пачки сигарет, однієї цукерки, плитки печива.
(Виступи дітей)
Вартість 1 л горілки – 121 грн, пачки цигарок – 27 грн, однієї маленької цукерки – 5 к., плитки печива – 8 к.
Давайте дізнаємося скільки грошей витрачає пяничка за тиждень на горілку та сигарети:
121•7=847(грн)
27•7=189(грн)
847+189=1036(грн)
А скільки за ці гроші можна купити цукерок та печива?
103600:5=20720(ц.)
103600:8=12950(п.)

2. Письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові.
Відкриваємо частинку плаката із цифрою 2: «Виконати письмове ділення з перевіркою»
198000:3=66000 681628:4=170407

3. Обчислення виразів з іменованими числами.
Відкриваємо частинку плаката із цифрою 3: «Виконати обчислення з іменованими числами».
36км:5м=7200 4дм8см:3=1м36см
12кг40г:8г=1505 10м:4=25дм

4. Розв’язування рівнянь.
Знімаємо частинку плаката із числом4: «Розв’язування рівнянь».
х•2=14850 х:2=14850
х=14850:2 х=14850•2
х=7428 х=29700
---------------- -----------------
7428•2=14850 29700:2=14850
14850=14850 14850=14850

5. Фізкультхвилинка.
Правою рукою в повітрі пишемо цифру 1.
Лівою рукою в повітрі пишемо цифру 2.
Лівою ногою на підлозі пишемо цифру 3.
Правою ногою на підлозі пишемо цифру 4.
Носиком у повітрі пишемо цифру 5.
Тим місцем, на якому сидимо, пишемо цифру 8.

6. Розвязування задач на зустрічний рух.
Знімаємо частинку плаката із цифрою 5: «Розвязати задачі». Складаємо умову задачі за коротким записом.
Та розвязуємо її.

60 км/год 3 год 62 км/год
________________________________
? км

1) 60+62=122(км/год)
2)122•3=366(км)
Відповідь: з66 км подолали автобуси.
Придумайте подібну задачу і розвяжіть її.

7. Обчислення виразів із діями різного ступеня.
Відкриваємо останню частинку плаката із цифрою 6: « Знайти значення виразу».
24708•4 – 24708:4 (24708•4 – 24708):4

ІV. Підсумок уроку.
  • Розгляньте плакат. Назвіть шкідливу звичку від якої нам потрібно берегтися і чому?
(Паління цигарок)
  • Прокоментуйте оцінки, які б ви собі поставили.
(Виставлення і коментування оцінок вчителем)

V. Домашнє завдання.

Задача 749, приклади 750 (с. 120).

No comments:

Post a Comment